+370 603 90867     |     info@pirkcia.lt

Satinas

Satinas

Satinas- šis pavadinimas kilęs iš arabiško pavadinimo Kinijos prieplaukos Quánzhōu ( kiniečių kalba 泉州 ), iš kur šis audinys buvo plukdomas. Kinija audė šilkinius audinius jau trečiame tūkstantmetyje prieš mūsų erą, Hanų dinastijos laikais. Indijoje buvo audžiami medvilniniai audiniai. Seniausi istorijai žinomi audiniai- Senovės Egipte- audiniai iš lino. Jie buvo audžiami prieš septynis tūkstančius metų. XVIII amžiuje John Kay išradimas ( sukimo mašima, audimo šaudyklė ) pagreitino audinių audimą mechaniniu būdu. XIX amžiaus pabaigoje pradeda populiarėti dirbtiniai ir sintetiniai ( viskozė, nailonas, laikra ) pluoštai. 
Satinas- satininio pynimo audinys iš šilko arba medvilnės verpalų. Pakankamai tankus ir blizgus. Satino audinys gali būti audžiamas tiek žiedinėse audimo staklėse ( audinys taisyklingesnės struktūros, geresnės kokybės), tiek ir rotorinėse audimo staklėse. Įprastinis satino pynimas- 1 ataudo siūlas uždengiamas 4 ar daugiau pagrindo siūlų. Satino pynimo būdų yra daug- 5/2, 7/3, 8/3. Dėl didelio skaičiaus verpalų, tam tikro santykio ataudų pagrindui, satinas primena šilko blizgesį. Patalynė iš kokybiško satino audinio gali būti skalbiama 200-300 kartų, po to pradeda dingti blizgesys. Satino audinys yra pigesnis nei šilkas, bet brangesnis nei kiti medvilniniai audiniai ( drobelė, poplinas ). Satino audinys priskiriamas elito kategorijai.
Satino porūšiai:
Spausdintas, kuris gamybos metu dažomas. 
3D, kuris gamybos metu dažomas. Specialių technologijų būdu sukuriamas gyvas ir apčiuopiamas gamtos paveikslėlis.
Mako, kuris gaminamas tik iš medvilnės be jokių priedų. Labai švelnus ir blizgus, mažai glamžosi.
Stripe, kuris gaminamas tik iš medvilnės be jokių priedų. Dažomas tik natūraliais dažais ( be formaldehidų ). Pavadinimas kilęs iš angliško žodžio stripe- juosta. Patalynė dažoma juostomis, stačiakampiais, kvadratais. Švelnios, pastelinės spalvos.
Poli, kuris gaminamas iš medvilnės / poliesterio pluošto. Pigesnis, stipresnis. Medvilnės kiekis svyruoja nuo 15 iki 65%. Kokybė priklauso nuo medvilninių ir sintetinių siūlų santykio audinyje, iš kurio pagamintas gaminys. Esant nedideliam kiekiui sintetinių siūlų audinys turi pakankamai aukštą kokybę. Gaminiai greičiau džiūva nei audiniai iš 100 % medvilninio pluošto, mažiau glamžosi, švelnesni nei poliesterio audiniai. Naudojami efektingų patalynių siuvimui.
Krep, vidutinio sunkumo šilkinis audinys būdingomis plono krepo savybėmis nuo penkių iki aštuonių satino / atlaso perdangų. Žaliavinis šilkas naudojamas pagrinduose, o krepas– atauduose. Gaminamas iš viskozės arba sintetinio pluošto.