+370 603 90867     |     info@pirkcia.lt

Kaip tinkamai prižiūrėti patalynę?

Kaip tinkamai prižiūrėti patalynę?

Tinkama patalynės priežiūra gali užtikrinti gaminio ilgaamžiškumą, ir taip pat gali užkirsti kelią patalynės erkučių kaupimuisi. Neretai yra klausiama, kaip tinkamai skalbti bei prižiūrėti patalynę, ir čia labai svarbu laikytis kelių svarbiausių taisyklių. Taigi, kokios jos?

Skalbimas

Svarbu laikytis nurodytų patalynės skalbimo instrukcijų, ir patalynę skalbti ne aukštesnėje nei nurodyta temperatūroje. Spalvota patalynė paprastai gali būti skalbiama iki 40 laipsnių temperatūroje, o balta – iki 90 laipsnių temperatūroje.  Visada svarbu rūšiuoti skalbinius: spalvotus skalbkite su spalvotais, baltus – tik su baltais skalbiniais. Tai padės išlaikyti pradinę patalynės spalvą. Skalbiant patalynės užvalkalus labai svarbu juos išversti į išvirkščią pusę.

Džiovinimas ir lyginimas

Patalynė, ilgai džiovinama saulėje, gali pradėti blukti (arba geltonuoti, jei patalynė yra balta), ir praras savo tvirtumą. Palanku lyginti dar šiek tiek drėgną patalynę, nes lyginti bus kur kas paprasčiau. Kad lyginant nebūtų pažeidžiamas audinys, nustatykite gana žemą temperatūrą, ir tai padės išsaugoti audinio spalvą ir tvirtumą. Išlygintą patalynę gražiai sulankstykite ir padėkite į spintą.

Vėdinkite patalynę

Patalynės erkutės bijo šalčio ir karščio, todėl priklausomai nuo metų laiko, patalynę galite vėdinti lauke: erkutės žūva šaltyje ir karštyje, todėl tai gali būti puikiu pasirinkimu, kada norima atsikratyti patalynės erkučių. Patalynės erkutės žūva 60 laipsnių temperatūroje. Išvėdintą patalynę gerai papurtykite – karštis ir šaltis naikina gyvas erkutes, tačiau neišnyksta mirusios erkutės ir jų išmatos, - visa tai taip pat kelia alergiją. Erkutės kaupiasi ne tik patalynės užvalkaluose, bet taip pat ir pagalvėse, antklodėse bei čiužiniuose. Rekomenduojama kartą į metus atlikti cheminį valymą, arba naudoti specialias priemones, skirtas naikinti patalynės erkutes.

Laikykitės etiketės nurodymų

Šiandien siūlomos patalynės sudėtis gali labai skirtis, tad ir priežiūra bus kitokia: skirsis temperatūra, kurioje galima skalbti patalynę, taip pat ne visus gaminius bus galima lyginti. Kiekvienas gamintojas nurodo, kaip turi būti tinkamai prižiūrima patalynė, todėl jums tereikės vadovautis pateikta instrukcija.

Tinkama patalynės priežiūra ne tik užtikrins užvalkalų ilgaamžiškumą, bet taip pat neleis kauptis patalynės erkutėms., kurios yra vienas dažniausiai pasitaikančių alergenų. Pasirūpinkite, kad patalynė būtų pakankamai dažnai skalbiama, ir čia svarbu laikytis pateiktų instrukcijų. Išskalbtą patalynę išdžiovinkite ir išlyginkite, vėdinkite ją šaltyje arba saulėje, tačiau nepersistenkite, nes tai gali susilpninti audinio siūlus bei išblukinti spalvas.